Systemy solarne

 

1. Kolektory grzewcze:
    
     a) Kolektory próżniowe:


Proponujemy zakup zestawów solarnych, napędzanych energią słoneczną. Inwestycja zwraca się w czasie od 3 do 6 lat. Zestawy dostosowane optymalnie do polskich warunków atmosferycznych. kolektory próżniowe od kwietnia do listopada zabezpieczają zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową, można je także wykorzystać do wspomagania centralnego ogrzewania niskotemperaturowego. Nasze urządzenia wykorzystują promieniowanie rozproszone (przenikające przez chmury), są też odporne na niskie temperatury. Dzięki naszym solarom uniezależnisz się od gwałtownie wzrastających cen nośników energii, a także w znacznym stopniu zadbasz o środowisko.

Więcej informacji znajduje się w ulotce --> tutaj..

 

2. Kolektory oświetleniowe

      a) Lampy uliczne LED

Lampy uliczne LED to optymalne oświetlenie przy bardzo niskim zużyciu energii. Cechują się wysokim współczynnikiem oddawania barw co zwiększa widoczność na drodze. Możliwość dokładnego ustawienia lamp na wybrane przez nas miejsce, przez co zużywamy jeszcze mniej energii elektrycznej. Istnieje opcja przestawienia lamp na zasilanie energią słoneczną. Lampy LED cechuje także uniwersalność użycia, można jest zastosować do oświetlenia ulic, hal produkcyjnych czy zakładów pracy.

Więcej informacji znajduje się w ulotce --> tutaj.

      b) Lampy uliczne LED w układzie hybrydowym

Układ hybrydowy to połączenie turbiny wiatrowej i baterii słonecznej. Kiedy nie świeci słońce, energię do zasilania lamp możemy pozyskać z wiatru. Układy hybrydowe mają zastosowanie tam, gdzie dostęp do tradycyjnej sieci energetycznej jest utrudniony. Urządzenia te charakteryzują się długą żywotnością (około 20 lat), a także dużą odpornością na warunki atmosferyczne i wibracje.

Więcej informacji znajduje się w ulotce --> tutaj.

Środki na inwestycje w odnawialne źródła energii można pozyskiwać z sektora bankowego i dotacji.